Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Silky Face Powder Duo

Совршена мешавина на нијанси

Код: 80921/02 , Тежина: 10 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Пудрата со фина текстура се нанесува рамномерно и создава лесен превез на кожата, оставајќи ја да изгледа свежо и одморено. Дуо со свилен прав за лице:
- совршено се матира
- го изедначува тонот на кожата
- ги покрива несовршеностите
- ја продолжува издржливоста на шминката
- ја остава кожата свиленкаста мазна и мека

Пудрата и дава на кожата пријатно чувство, совршено се матира, го изедначува тонот на кожата, нежно се грижи за вашата кожа. Комплетот вклучува практично сунѓерче и огледало, благодарение на кои можете да ја прилагодите вашата шминка во секое време и на секое место.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на лицето со сунѓер.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Талк
Талк

Го олеснува процесот на примена на козметика, обезбедува кадифена структура, ја прави шминката потрајна. Апсорбира вишок на себум, спречува појава на мрсен сјај. Не ги затнува порите.

Силикон
Силикон

Силиконскиот прав визуелно ја балансира кожата, ја апсорбира влагата и помага да се регулира производството на себум.

Мика
Мика

Прашокот Мика прекрасно ја рефлектира и дифундира светлината, го осветлува тенот, создавајќи илузија дека кожата е помазна, помека и посветла.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Нано коректор за лице “ Лифтин ефект “
44.70€44.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за коса со златен ѓумбир
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ

DB query error.
Please try later.