Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

DD Кушон – За маттиран изгелед на вашето лице

Тренд за убавина

Код: 80913 , тежина: 15 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Револуционерниот производ ги комбинира квалитетите на прав, тоник крем, BB и CC крем. Спојувањето не е само совршен тон за кожата туку и квалитетна маска за несовршености на лицето. Тој е одличен кога станува збор за балансирање на бојата на кожата и ви дава совршена шминка и заштита во текот на денот.

Оваа пудра ќе направи вашето лице да биде матт во текот на целиот ден.

АПЛИКАЦИЈА:

Притиснете со апликаторот и нанесете од производот онолку колку што е потребно за вашето лице. Потоа можете да продолжите со шминкање.

Такое средство должно быть в косметичке каждой девушки - отлично скрывает недостатки, выравнивает рельеф кожи и защищает от жирного блеска.


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Титаниум диоксид
Титаниум диоксид

Минералните гранули од титаниум диоксид имаат ефект против сјај на кожата и ги рефлектираат УВ зраците, заштитувајќи ги клетките од оштетување.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Апсорбентен комплекс
Апсорбентен комплекс

Со сигурност апсорбира вишок маснотии. Содржи амино киселина лизин, кој е ефикасен абсорбент. Исто така, ја активира синтезата на колаген во кожата и ја спречува неговата деградација.

Бетаин
Бетаин

Бетаин е амино киселина добиена од сок од цвекло. Се карактеризира со својство да се одржи електролитната рамнотежа во клетките на кожата со зачувување на молекулите на вода и не дозволување нивно пробивање низ клеточните мембрани. Бетаинот исто така ја омекнува и измазнува кожата.

Мислења на клиентите (1)

Кристина Иванова

Такое средство должно быть в косметичке каждой девушки - отлично скрывает недостатки, выравнивает рельеф кожи и защищает от жирного блеска.

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маскара
14.80€14.80 11.84€11.84
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Здрава и силна коса
9.60€9.60 7.68€7.68
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито чај за бубрези
9.20€9.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело со Кристали од Мртво Море
15.50€15.50 12.40€12.40
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.