Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Маска за лице против акни и лузни

Маска за лице против акни и лузни

Фито корекција на проблематична кожа

Код: 11307 , тежина: 35 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Mрсната кожа е често придружена со лузни, кои се траги од долга и упорна борба со акните. Маските за чистење против акни и лузни сигурно ќе станат важно откритие за проблематична кожа. Тие содржат АХА (алфа хидроксил) и БХА (бета хидроксил) киселини.
АХА (алфа хидроксил) киселини се познати како „овошни киселини“ затоа што биле прв пат откриени во овошјето. Тие вклучуваат гликолна, млечна и други киселини.
Нежно ја чистат кожата од прекумерна количина на мртви клетки.
Длабоко ја чисти кожата, овозможува елиминирање на дамки од појава на акни и лузни, го спречува развојот на акните.
Стимулира обнова на клетките, рамномерна боја на кожата и микрокругот.
Го обновува хидро-липидниот баланс, спречува губење на влага.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете од маската на исчистено лице и нека стои 15-20 минути, потоа отстранете го остатокот со вода. Се препорачува да ја користите маската 2 недели секој ден, а потоа 2-3 пати неделно

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алги
Алги

Екстрактот од алги содржи многу корисни материи, го олеснува ефикасното навлажнување на кожата, го подобрува тонот и еластичноста на кожата, омекнува.

Салицилна киселина
Салицилна киселина

Салицилната киселина ја омекнува кожата, помага да се отстранат мртвите клетки од кожата. Има антисептичко дејство.

АХА (алфа хидрокси киселини)
АХА (алфа хидрокси киселини)

АНА-кислоты получили общее название «фруктовые», так как первоначально были обнаружены во фруктах. Они деликатно очищают кожу от избытка сала и омертвевших клеток, избавляют от дефектов, выравнивая фактуру и цвет кожи. Способствуют ускорению процессов обновления эпидермиса.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Нано коректор за лице “ Лифтин ефект “
44.70€44.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Хидратантна крема за раце со праска
1.40€1.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за миење лице Зелен чај
6.19€6.19 4.95€4.95
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детски шампон за коса и тело Baby Bambo
8.90€8.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
8.90€8.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ

DB query error.
Please try later.