Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Есенција за лице колаген и алги,

Есенција за лице колаген и алги,

Квалитетна хидратација и блескав изглед

Код: 10106 , Volume: 30 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Овозможете и на вашата кожа свежина и сјајност и пополнете ја со животна влажност со помош на есенцијата со колаген и алги.

Тоа е производ "2 во 1": може да се користи како лесна основа под крем или самостојно.Кога се користи самостојно, совршено ја хидрира кожата и ја одржува својата сила и еластичност.

Благодарение на лесната текстура, вашата кожа секогаш ќе се чувствува удобно.

АПЛИКАЦИЈА:

Нежно нанесете на кожата на лицето и вратот со помош на прстите. Користете како основа под крем или како посебен производ за нега 1-2 пати на ден.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Collagen
Collagen

Екстрактот од колаген го снабдува недостатокот на протеини во кожата подобрувајќи ја неговата структура и зголемувајќи го тургорот. Кожата станува цврста и еластична.

Трехалоза
Трехалоза

Полисахарид од зеленчук кој помага да се задржи влагата во кожата и да се изедначат брчките. Ја прави кожата еластична.

Кафеави алги
Кафеави алги

Морските алги се буквално како печурки. Тие извлекуваат минерали, витамини и елементи во трагови, јод и други корисни материи од морската вода. Екстрактот од кафеава алги промовира ефикасна хидратација и го подобрува тонот и еластичноста на кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Банановый крем-суп с овощами, 25 г
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен лифтинг крем
22.80€22.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.