Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Маска за лице со Лаванда

Маска за лице со Лаванда

.

Код: 54108 , 1 парче
Повратни информации од клиент:
(1)

Дали вашата кожа е тенка, чувствителна и сува? Дали се плашите од појавување на брчки?
Вашиот избор е лаванда маска за лице.

Производот деликатно ќе ја смири и освежи вашата чувствителна кожа, ќе го обнови здравиот тен. Активните компоненти помагаат во регенерацијата на клетките и ја подобруваат отпорноста на кожата на брчките.
Чувствителна, тенка кожа бара специјални производи кои ќе ги смират и ќе се грижат за неа. Ние ги комбиниравме најдобрите.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја ткаенината од маската на исчистеното лице од врвот надолу, постепено одвојувајќи го бисерниот филм. Отстранете ја маската за 15-20 минути, исплакнете го лицето со вода.

мне очень понравилась.но стоит уточнить что любую маску муляж нужно наносить только после хорошего глубоко очищения.у меня (если не делать курсом)это происходит так: пилинг,жемчужная пудра,тоник и только потом 15 мин лежа с маской.результат-вау.никто не заметит ,что не спал ночь


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од лист од алое ја смирува, омекнува и навлажнува кожата, ја стимулира нејзината регенерација, ја подобрува еластичноста, ги измазнува фините линии.

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Хризантема
Хризантема

Екстракт од хризантема партениум ја омекнува и смирува кожата.

Лаванда
Лаванда

Маслото од лаванда го исполнува просторот со смирувачки мирис. Вдишувајќи честички од есенцијални масла, повторно добиваме душевен мир и спокој

Бета глукан
Бета глукан

Ги стимулира природните процеси на обновување на кожата.

Овес
Овес

Екстрактот од овес е идеален „седатив“ за кожата! Прекрасно ја смирува кожата, ја стимулира нејзината реставрација, ја подобрува еластичноста и ги измазнува фините линии.

Квасец
Квасец

Филтрираниот квасец е моќен антиоксиданс, одличен лек за воспаление на кожата. Го забрзува процесот на регенерација, стимулира реставрација на епидермисот, синтеза на колаген и има комплексен подмладувачки ефект.

Мислења на клиентите (1)

Ксения Лунгу

мне очень понравилась.но стоит уточнить что любую маску муляж нужно наносить только после хорошего глубоко очищения.у меня (если не делать курсом)это происходит так: пилинг,жемчужная пудра,тоник и только потом 15 мин лежа с маской.результат-вау.никто не заметит ,что не спал ночь

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Биологически активная добавка к пище «Фукоидан», 30 капсул (для ЕС)
49.00€49.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Чешский каталог 2024
3.00€3.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник за лице
9.20€9.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Машка долна облека со турмалин,
32.00€32.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пилинг за лице
9.10€9.10
КУПИ

DB query error.
Please try later.