Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Гел за деликатна грижа со пробиотик

Хигиена на новата генерација со природни пре- и постбиотици.

Код: 67008 , Тежина: 300 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Ја одржува природната микрофлора во вашата интимна зона, помага да се намали иритацијата и сувоста.
Состојки: аква, натриум лаурет сулфат, децил глукозид, натриум хлорид, кокамид ДЕА, кокамидопропил бетаин, инулин, глицерин, алфа-глукан олигосахарид, млечна киселина, алантоин, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, хедексилмалцелм, хлороизотиазолинон, метилизотиазолинон.
Да се чува: на ладно и суво место, подалеку од директна сончева светлина.
Предупредувања: можна индивидуална нетолеранција на состојките. Се чува вон дофат на деца. Откако ќе се отвори, користете го во рок од 6 месеци

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја потребната количина на гел на вашата интимна зона и исплакнете со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алантоин
Алантоин

Алантоин ја омекнува и ја навлажнува слузницата и спречува иритација. Лекува болна слузница и други оштетувања на слузницата.

Млечна киселина
Млечна киселина

Постбиотик, который абсолютно физиологичен для кожи человека, поскольку присутствует в ее роговом слое и является одним из компонентов натурального увлажняющего фактора (NMF). Молочная кислота заботится о микрофлоре, поддерживая ее естественный уровень pH и усиливая местный иммунитет.

BIOLIN пробиотик
BIOLIN пробиотик

Ефикасен пребиотик кој содржи инулин и олигосахарид алфа-глукан. Олигосахаридот алфа-глукан го поддржува балансот на микрофлората во мукозната мембрана и ги зајакнува заштитните својства.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за тело "Течен фластер"
14.60€14.60 10.95€10.95
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Течни ракавици заштитен крем
4.51€4.51 2.93€2.93
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Calcemarine Complex( Калцемарин комплекс)
29.00€29.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за коса со жен шен
13.90€13.90
КУПИ

DB query error.
Please try later.